کلیسای ایرانیان لندن (ICF) یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین کلیساهای ایرانیان خارج از ایران به حساب می‌آید که قدمتی نزدیک به ربع قرن را دارد. این کلیسا از نظر تربیت خادم، مبشر و معلمین کلام خدا، نقش مهمی را در مسیحیت فارسی زبان خارج از ایران ایفا کرده است.

این کلیسا همیشه برای یاری رساندن به فارسی زبانان شهر لندن کوشا بوده و در نتیجه این فعالیت‌های خود، در کنار جلسات عبادتی که روزهای یکشنبه در ساختمان اصلی برگزار می‌کند، جلسات خانگی کوچکی نیز در سطح شهر لندن برقرار می‌دارد تا ایمانداران بتوانند در این دور هم جمع شدن‌ها، رابطه‌ٔ نزدیک و صمیمانه‌تری با یکدیگر و در نتیجه عمیق شدن در کلام خدا را داشته باشند. یکی از این جلسات که در شمال لندن، منطقه بارنت Barnet برگزار می‌شد با استقبال ایرانیان زیادی در این منطقه مواجه شد که این امر رهبران و کشیشان کلیسا را به فکر تشکیل جلسات عبادتی بزرگتری در شمال لندن انداخت. با کمک و یاری رهبران و خادمین این کلیسا، به طور خاص کشیش ارشد وقت کلیسا «کشیش ادوارد هوسپیان‌مهر» و یاری خداوندمان عیسی مسیح، این جلسات رنگ و بوی رسمی تری به خود گرفت و کم کم به عنوان کلیسایی زیر پوشش کلیسای ایرانیان لندن (ICF) کارهای خود را آغاز کرد.

کلیسای ایرانیان شمال لندن (North London Iranian Church) از اواسط سال ۲۰۰۴ کار خود را به صورت رسمی شروع و به سرعت جای خاصی را در بین جامعه ایرانی شمال لندن و ایمانداران مسیحی آن برای خود باز کرده است. جلسات عبادتی در ابتدا، در روزهای چهارشنبه و سپس در روزهای سه‌شنبه برگزار می‌شد. از اواسط سال ۲۰۱۲ نیز کلیسای ما به صورت رسمی، مستقلاً به فعالیت‌های عبادتی و پرستشی خود ادامه می‌دهد و جلسات رسمی خود را در روزهای یکشنبه برقرار می‌دارد.

همه هفته اعضای ثابت کلیسا و ایمانداران زیادی به همراه تعداد فراوانی مهمانان و حق‌جویان مشتاق از مناطق مختلف شمال شهر لندن در عبادت و پرستش خداوند ما را همراهی می‌فرمایند.

هدف ما خدمت و یاری دادن هموطنان فارسی زبان مقیم شمال لندن در شاگردی عیسای مسیح و فراهم کردن محیطی صمیمی و دوستانه به منظور پیدا کردن رابطه‌ای شخصی با خدای زنده است. لازم به ذکر است که ما کلیسای غیرفرقه‌ای، پروتستان و بشارتی هستیم، که در اتحاد با مسیح، و بواسطه قوت روح القدس، متعهد به عملی کردن تعالیم عیسی مسیح در زندگی خود می‌باشیم. ما اقتدار کتابمقدس، حمایت و خدمت به یکدیگر، خصوصاً از طریق گروههای کوچکتر خانگی را ارج نهاده، و جد و جهد می‌کنیم تا نسل تازه‌ای از شاگردان و خادمین امین برای مسیح تربیت کنیم. تلاش و دعای ما این است که پیام‌آور فیض خداوندمان در خانه‌ها، اجتماع و دنیای اطرافمان باشیم.

ما باور داریم که توسط عیسی مسیح خوانده شده‌ایم تا او را شناخته و او را به دیگران نیز بشناسانیم. به همه کسانی که مشتاق شناختن عیسی مسیح و ایمان به او بعنوان خداوند و نجات‌دهنده خود هستند، خوش‌آمد گفته و خرسند خواهیم شد که در خانوادۀ کلیسایی خود از عطایای منحصر به فرد آنان «در عیسی مسیح، با او و برای خدمت او» بهره‌مند شویم.

کلیسای ایرانیان شمال لندن عضو «شورای کلیساهای ایرانیان همگام» نیز می‌باشد.

کلیسای ما خدمات متمرکزی را برای گروه‌های مختلف از جمله: کودکان، نوجوانان، جوانان، بانوان، آقایان و زوجها دارد. چنانچه در هر یک از این خدمات، کلیسای ما می تواند شما و خانواده‌تان را خدمت کند و یا مایل به آشنائی با حقایق جاودانی انجیل عیسی مسیح بوده و خواهان بهره‌بری از نحوه عبادت و مشارکت با مسیحیان می‌باشید، در جلسات کلیسایی ما شرکت فرمائید. ایمان داریم که خدای معجزات، مایل و قادر است که دعاهای متحد ما را به لیاقت نام عیسی مسیح پاسخ دهد. در ضمن در طول این جلسات برای کودکان و نوجوانان شما نیز برنامه‌های مخصوص آموزشی برقرار می‌شود.

لطفاً از طریق صفحه «تماس با ما» ما را از نظرات، پیشنهادات و موارد نیاز خود مطلع سازید. یکی از خادمین کلیسای ما با خرسندی و در اسرع وقت با شما دوست عزیز تماس خواهد گرفت.

با خوشحالی در انتظار دیدار شما خواهیم بود.

ساختمان‌های پیشین کلیسای ایرانیان شمال لندن